Aktualności

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

"Jasełka"

Przejdź do - "Jasełka"

Uczniowie klasy pierwszej wraz z paniami przygotowali szkolne "Jasełka" z gościnnym udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedstawienie zobaczyli wszyscy uczniowie szkoły, pracownicy oraz zaproszeni rodzice. Nasi młodzi aktorzy bardzo poważnie podeszli do tego zadania i dali radę. Było klimatycznie, uroczyście i poprostu pięknie.

"Najpiękniejsza kartka świąteczna" - konkurs

Przejdź do - "Najpiękniejsza kartka świąteczna" - konkurs

Dzieciaki z przedszkola oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Najpiękniejsza kartka świąteczna". Wpłynęło ponad pięćdziesiąt pięknych kartek. Jury konkursu miało  twardy orzech do zgryzienia przy wyborze tej najpiękniejszej, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplom za zajęcie I miejsca.

Andrzejki

Przejdź do - Andrzejki

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich, hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Przejdź do - Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień tego dnia funkcjonowała poczta życzliwości. Uczniowie dzięki niej mogli przekazywać sobie miłe słowa i pozdrowienia. Bądźmy życzliwi na co dzień, nie tylko od święta.

"Przerwa na Czytanie"

Przejdź do - "Przerwa na Czytanie"

Dnia 21 października nasza szkoła dołączy się do ogólnopolskiej akcji "Przerwa na Czytanie". Szczegółowe informacje zostaną ogłoszone przez wychowawców oraz bibliotekę szkolną.

Święto Niepodległości

Przejdź do - Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada odbyła się akademia poświęcona 104 Rocznicy Odzyskania
Niepodległości. 

Wycieczka do Warszawy

Przejdź do - Wycieczka do Warszawy

Dzieciaki z klas młodszych 4 listopada pojechały na wycieczkę do Warszawy, wycieczka została dofinansowana z Programu "Poznaj Polskę". Na początek przeszły Trasą Królewską w Zamku Królewskim, potem obejrzały film "Astronauta" w Planetarium, a na zakończenie szalały w Centrum Nauki Kopernik. Mimo zmęczenia w drodze powrotnej buzie im się nie zamykały. Mamy nadzieję, że będą miały  z tego wyjazdu same dobre wspomnienia.

Pasowanie na Ucznia

Przejdź do - Pasowanie na Ucznia

Uczniowie klasy pierwszej 27 października złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia przez Panią Dyrektor. Starsi uczniowie zrobili im egzamin, ale dali radę. Były wiersze, piosenki, tańce i oczywiście upominki. Koledzy z drugiej klasy przygotowali życzenia powitalne oraz prezenty, Rodzice słodki poczęstunek. To był bardzo uroczysty i przyjemny dzień.

Podziękowanie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

Przejdź do - Podziękowanie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

Do naszej szkoły dotarła przesyłka z Kancelarii Prezydenta RP Było to podziękowanie od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, a także jego żony Pani Agaty Kornhauser-Duda. Podziękowanie dotyczyło udziału naszej szkoły w Narodowym Czytaniu "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Przesyłka zawierała list okolicznościowy oraz egzemplarz książki z dedykacją i podpisami Pary Prezydenckiej. Dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie.

Udział w konkursie "Nakręceni na czytanie z księgarnią Tuliszków"

Biblioteka w naszej szkole wzięła udział w konkursie "Nakręceni na czytanie z księgarnią Tuliszków" https://www.facebook.com/tuliszkow. Pracą konkursową jest filmik promujący utworzony w bibliotece kiermasz książek. Zachęcamy do obejrzenia. Trzymajcie kciuki !!!</div></div><div></div><div class=

Bezpieczeństwo ważna sprawa – bezpieczeństwo to podstawa!

Przejdź do - Bezpieczeństwo ważna sprawa – bezpieczeństwo to podstawa!

od takim hasłem obyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami Policji  Komisariatu w Adamowie. Policjanci przeprowadzili pogadanki w trzech grupach: klasy IV – VIII, następnie przedszkolaki 3-5 latki i klasy O – III. Zapoznali uczniów z przepisami ruchu drogowego, przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drodze pieszo i rowerem, udzielili dużo rad i wskazówek nt. bezpiecznej drogi do szkoły. Jednym z tematów było bezpieczeństwo w sieci, nękanie oraz demoralizacja. Ponadto odbyła się dyskusja nt. postępowania w sprawach nieletnich, czynów karalnych, odpowiedzialności i sankcji za wykroczenia. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania.

Dziękujemy funkcjonariuszom za cenne rady i wskazówki.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – akcja szkolna

Przejdź do - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – akcja szkolna

Jak co roku, w pierwszy piątek października obchodzimy ŚDTM. Od wielu lat nasza szkoła przyłącza się do tej akcji. Uczniowie przez wrzesień powtarzają, utrwalają i uczą się tabliczki mnożenia. Ponadto propagują akcję przez przygotowanie plakatów i gazetek na szkolnych korytarzach. W tym roku akcja szkolna została przeprowadzona 7 października. 

Godziny dostępności Szkoła Podstawowa w Krzówce rok szkolny 2022/2023

Przejdź do - Godziny dostępności Szkoła Podstawowa w Krzówce rok szkolny 2022/2023

Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2022/2023.

"Europejski Dzień Języków Obcych"

Przejdź do - "Europejski Dzień Języków Obcych"

Jak co roku w naszej szkole  świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Wszyscy uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w konkursach wiedzy geograficznej, języka angielskiego i rosyjskiego. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III sprawdzali swoją wiedzę z języka angielskiego w  minikonkursach, natomiast uczniowie klas starszych wzięli udział w olimpiadzie wiedzy. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a zwycięzcy konkursów- nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim  za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne konkursy!

"Wybory Samorządu Uczniowskiego"

Przejdź do - "Wybory Samorządu Uczniowskiego"

21 września odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Uprawnieni uczniowie, nauczyciele i obsługa mogli oddawać głosy na swoich kandydatów, którzy wcześniej przygotowali kampanię. W wyniku demokratycznych wyborów przewodniczącym SU w roku 2022/2023 został Marcin Cybulski, rola zastępcy przypadła Aleksandrze Kowalewskiej, natomiast skarbnikiem będzie Wiktoria Wojtaś. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy w roku szkolnym .

"80 rocznica mordu na mieszkańcach Budzisk"

Przejdź do - "80 rocznica mordu na mieszkańcach Budzisk"

25 września, jak co roku, młodzież naszej szkoły oraz nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej przy pomniku w Budziskach, która upamiętniała mord na mieszkańcach pobliskich miejscowości tj. Krzówki i Budzisk. Musimy pielęgnować pamięć o przeszłości i zaszczepić ją w młodym pokoleniu.

Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły w Krzówce i otwarcie nowej części przedszkola

Przejdź do - Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły w Krzówce i otwarcie nowej części przedszkola

29 września Szkoła Podstawowa w Krzówce obchodziła 100-lecie istnienia. Tego samego dnia zostało otwarte nowe przedszkole. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej oraz poświęcenia dobudowanej części szkoły. Do przecięcia biało-czerwonej szarfy na znak uroczystego otwarcia zaproszono: przedstawiciela posła na Sejm RP Pana Sławomira Skwarka Pan Przemysława Białeckiego, reprezentanta Ministra Edukacji Narodowej Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszarda Szczygieł, Lubelskiego wicekuratora Oświaty Pana Mirosława Wójcik, Wójta Gminy Serokomla pana Piotra Chabra, przewodniczącego Rady Gminy Serokomla Pana Janusza Kozarskiego, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Kingę Gągała, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzówce Panią Zenobię Witek oraz przedstawiciela przedszkolaków Szymona Kępa. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez Wójta Gminy Serokomla pana Piotra Chabra, nastąpiły przemówienia i życzenia przybyłych gości, które składano na ręce Pani Dyrektor Zenobii Witek.

Akcja ,,Sprzątanie Świata''

Przejdź do - Akcja ,,Sprzątanie Świata''

W dniach 15-16 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata” wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji pod hasłem ,,Wszystkie śmieci są nasze!” Uczniowie zostali wyposażeni w rękawiczki, worki i posprzątali teren wokół szkoły oraz pobliską okolicę.

"Zaproszenie na uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły w Krzówce i otwarcie nowej części przedszkola"

Przejdź do - "Zaproszenie na uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły w Krzówce i otwarcie nowej części przedszkola"

Wójt Gminy Serokomla, Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej w Krzówce serdecznie zapraszają Absolwentów, Sympatyków Szkoły oraz mieszkańców Krzówki i okolic na uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły w Krzówce i otwarcie nowej części przedszkola, które odbędą się 29 września 2022 r. o godz. 10:00.

Pierwszy Rajd Martyrologii Poległych Lubelszczyzny

Przejdź do - Pierwszy Rajd Martyrologii Poległych Lubelszczyzny

Uczniowie z klasy siódmej i ósmej oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krzówce wraz z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem wzięli udział w pierwszym rowerowym rajdzie „Martyrologii Poległych Lubelszczyzny” wiodącym z Kocka do Adamowa. 

"Narodowe Czytanie 2022"

Przejdź do - "Narodowe Czytanie 2022"

Jak co roku w szkole odbyło się "Narodowe Czytanie". W związku z 200. rocznicą wydania “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza Rok Romantyzmu uczczono przybliżeniem właśnie zawartych w tomie tekstów. Uczniowie klas VII i VIII aktywnie włączyli się w akcję i przeczytali wspólnie z gronem pedagogicznym balladę „ Świteź”. Uczennica klasy VIII Aleksandra Kowalewska przygotowała i pięknie wyrecytowała utwór „ Pierwiosnek”. Na koniec uczniowie wysłuchali nieco innej, bardziej współczesnej wersji balladę „ Romantyczność”, w hiphopowej odsłonie.

Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

Przejdź do - Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie o godz. 9:30 pani dyrektor Zenobia Witek zainaugurowała rok szkolny 2022/2023. Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości. Natomiast rodzicom  życzymy dumy z osiągnięć  podopiecznych, zadowolenia oraz cierpliwości! 

 

 

 

 

"Narodowe Czytanie 2022"

Przejdź do - "Narodowe Czytanie 2022"

Zapraszamy wszystkich chętnych na "Narodowe Czytanie" do naszej szkoły.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się o godzinie 9:30.

Odjazd autubusu będzie o godzinie 8:30.

Adaptacja przedszkolna

Zapraszamy od dnia 22 sierpnia 2022 r. wszystkie nowo przyjęte przedszkolaki na tzw. okres adaptacyjny. Czas pobytu dziecka z rodzicem od 2 do 3 godzin.

Rajd rowerowy do Woli Gułowskiej

Przejdź do - Rajd rowerowy do Woli Gułowskiej

Dnia 15 czerwca uczniowie klas 5 i 6 wybrali się na rajd rowerowy do Woli Gułowskiej. Odwiedzili Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków oraz jako 23. grupa w Polsce ukończyli quest "Wola Walki. Podróż po miejscu ostatniej bitwy września 1939 roku". Po długim marszu uczniowie zjedli pyszne kielbaski z ogniska i wyruszyli w drogę powrotną.

Super Koderzy

Przejdź do - Super Koderzy

Z dumą informujemy, że po raz kolejny udało nam się zwyciężyć w rekrutacji do Programu Fundacji Orange "Super Koderzy" . W przyszłym roku szkolnym będziemy realizowć ścieżkę "Mistrzowie Internetu", na której między innymi nauczymy się jak stworzyć własną stronę internetową.

Robot Edukacyjny Photon - nagroda

Przejdź do - Robot Edukacyjny Photon - nagroda

Dotarła już do nas nagroda, którą zdobyliśmy w Konkursie OSE "Historie z sieci wzięte". Nagroda to Robot Edukacyjny Photon wraz z pakietem aksesoriów oraz dyplomy dla wszystkich uczestników. Robota będziemy używać jako pomocnika na różnych zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Lubimy pracę z takimi pomocnikami.

I miejsce w konkursie

Przejdź do - I miejsce w konkursie

Klasa III wykonała postać Eduterapeucika Mocka. Praca została wykonana i zgłoszona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę Eduterapeutica. Stworzony przez nas Mocek uwielbia puzzle i klocki i jest jedną z postaci, która pomaga dzieciom w nauce. Jest nam bardzo miło, ponieważ zdobył pierwsze miejsce w konkursie, a my otrzymaliśmy nagrodę, która będzie nam pomagać w nauce.

Galeria


 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-15
Data publikacji:2019-02-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5114